Протягом лютого-березня 2017 року учні початкових класів з великим задоволенням переглядали незвичайні мультики.
Це роботи Міжнародного благодійного фестивалю мультфільмів «Муля»
ПРО МУЛЯ
Муля - хоч і маленький, але особливий мул: витривалий, розумний, багатий на усілякі вигадки і дуже веселий. Понад усе МУЛЯ любить мультики. Його друзі жартують: "Мультик + Я= МУЛЯ". Цей супергерой уперто вірить, що зі своєю уявою і талантами діти стануть найкращими творцями мультфільмів у світі. А ще МУЛЯ переконаний, що не потрібно бути дорослим, аби робити справжні дива і допомагати дітям. Саме тому він вирішив створити новий шлях для спілкування мовою серця - Міжнародний благодійний фестиваль мультиків МУЛЯ!
Творці мультиків – діти до 18 років. У титрах можна прочитати їхні імена.
У Муля є традиції. Перша – аплодувати після кожної конкурсної роботи, як на кінофестивалях. Друга – проводити вікторину серед найуважніших глядачів. Муля підготував декілька запитань про мультики. Тож не можна відволікатися, а потрібно стежити за тим, що коїться на екрані.
Після показу діти розповідали про мультик, який їм найбільше сподобався. Прощаючись, пригадали слова, які Муля дуже любить повторювати: «Якщо хочеш робити дива – почни зі створення мультфільмів!».
Керівник Міжнародного благодійного фестивалю «Муля»
У грудні 2016 року учні початкових класів нашої гімназії взяли участь в акції «Різдвяна листівка», що проводилася Житомирським обласним відділенням Дитячого фонду України за сприянням благодійного фонду «Заложники Чорнобиля». Школярі підготували листівки-привітання, малюнки, аплікації для дітей Японії, які живуть на території, що постраждала внаслідок аварії на атомній станції Фукусіма 1.
4 січня ми отримали листа-відповідь від нашим японських друзів з таким змістом:
«Дорогі українські друзі!
Нещодавно співробітники Асоціації «Чорнобиль-Тюбу» з м. Нагоя відвідали наш дитячий садок і передали нам різдвяні листівки з України. Дуже дякуємо Вам за прекрасні вітання і маленькі сувеніри. Діти зраділи. Дуже приємно було отримати листівки з країни, яка знаходиться так далеко від Японії.
Після землетрусу і аварії на Фукусімській АЕС пройшло вже 5 років і 9 місяців, але до відродження нашого регіону ще далеко. Також далеко до відродження нашої душі…
Однака, посмішки дітей, які повернулися з евакуації, підтримували нас, і ми могли тримати досі.
Ми і надалі хотіли б долати всякі труднощі, намагаючись з усіх сил. Просимо Вас продовжувати підтримувати нас з далекої від нас країни.
Тепер холод посилюється, будь ласка, бережіть себе. Бажаємо Вам міцного здоров’я та всього найкращого!
Дитячий садок Аоба
м.Мінамісома, Японія»
Хорошівським школярам було дуже приємно прочитати такий добрий лист. Окрім того, японські малята передали листівки, малюнки та фігурки орігамі. Хай українські і японські сердечка б’ються у такт і зігрівають одне одного))) Фото
В останні дні січня учні 10-А класу стали учасниками уроку героїзму «Колись історія назве наш час народженням людини», присвяченої пам’яті Героям Крут та Героям Небесної Сотні 2014 року.
Ведучі Олексій Павицький та Евеліна Яковенко розповіли присутнім про події тих років:
«У 99-річницю їх трагічної загибелі вшановуємо бійців київського Студентського Куреня, що в кількості 300 чоловік полягли у нерівнім бою під Крутами з 6000 війська Совєтської Росії 29 січня 1918. 30 знайдених пізніше тіл полеглих поховано 19 березня 1918 року на Аскольдовій Могилі над Дніпром у Києві.
Відлуння героїчних подій під Крутами далекого січня 1918 року відгукнулося в серцях українців в листопадові дні 2013 року, майже через 95 літ: непідписання угоди з асоціацією, жорстоке побиття студентів, Майдан, залитий кров’ю, барикади, Революція Гідності…
Фатальними і найбільш драматичними стали події в Києві 18-20 лютого 2014 року, у ході яких загинула сотня протестувальників. Їх нарекли Небесною Сотнею. Серед них – чотири сини житомирської землі: Сергій Кемський, Олександр Балюк, Яків Зайко, наш хорошівчанин Віктор Прохорчук.
Небесною Сотнею не закінчились біль і страждання України. Путінська Росія, не бажаючи бачити нашу державу єдиною, вільною, європейською, розв’язала проти України війну, яка триває вже понад 2 з половиною роки. Шестеро уродженців нашого району поклали свої голови за рідну землю. Це Пилип Слободенюк з Хорошева, Олексій Богуш та Сергій Фролов з Іршанська, Микола Кучер з Будо-Рижан, Сергій Порозінський з Небіжа».
Сумно звучала пісні «Мальви» та «Плине кача по Тисині». Хвилиною мовчання згадали присутні Героїв Небесної Сотні та загиблих героїв АТО.
Поезії читали Ірина Добровольська, Ілля Чайковський, Олександра Кулібаба, Валерія Сидоренко, Валерія Яковенко, Владислав Щербина. Десятикласники Олексій Павицький та Віктор Шарненков прикрасили захід майстерною грою на гітарі.
А ось учні 2-А класу їх не тільки читають, а й інсценізують, ще й так майстерно! 27 січня в актовій залі гімназії класний керівник Войтюк Ніна Іванівна разом зі своїми вихованцями підготувала інсценізацію народної казки «Коза Дереза». Маленькі актори були гарно вбрані. Вони весело розказали присутнім про витівки рогатої бешкетниці, співали і дарували усім гарний настрій)) Фото
Пам’ять… Місток від минулого через сучасність до майбутнього… Гірка і велична, тривожна і пульсуюча пам’ять… Перегортаючи сторінки історії, з надією йдемо вперед. Пам’ятаючи минуле, будуємо майбутнє, виховуємо свідоме покоління.
Саме з такою метою у Хорошівській гімназії протягом січня 2017 року проходив цикл заходів, приурочених важливим подіям історії України.
Так, до Дня Соборності для старшокласників було проведено годину історичної пам’яті «Злука в ім’я України». Активну участь у ній узяли представники гімназійного самоврядування, зокрема, президент учнівської співдружності «ТЕМП» Анна Герасимчук, секретар парламенту Світлана Опанасюк, а також їх однокласники – учні 10-Б класу Дмитро Вініченко, Павло Горшкальов і Зоя Речиць.
Горіла свіча людської пам’яті, звучали патріотичні вірші. Школярі переглянули презентацію та відеофільм «День Соборності» про події 22 січня 1919 року та 22 січня 1990 року, коли тисячі українців утворили живий ланцюг між Києвом і Львовом.
Десятикласники пригадали основні події новітньої історії України: Незалежність, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності, подвиг Героїв Небесної Сотні. Укінці свята його учасники взялися за руки, символізуючи єдність багатонаціональної та багатомовної України. У заході взяла участь і бібліотекар Центральної районної бібліотеки Людмила Дмитрівна Шевчук. Вона оформила книжкову виставку «На шляху до соборності України», провела бібліографічний огляд літератури «Книги, що закликають до соборності» та історичну вікторину. Найактивніші знавці історії отримали призи – нові книги. Фото
Ось такі поробки виготовляє учень 3-А класу Гарбар Ілля. А його однокласниця гарно малює. До речі, їх роботи були на виставці-презентації роботи нашої гімназії 4 січня. А класний керівник Федчук Валентина Володимирівна завжди підтримує своїх вихованців.
ПОСВЯТА В ПЕРШОКЛАСНИКИ-ОДНОКАШНИКИ І ПОСВЯТА В ГІМНАЗИСТИ УЧНІВ П’ЯТОГО КЛАСУ
Школа! Вулик ти дитячий,
Ну, а діти, як бджолиний рій.
Вчаться тут і йдуть сюди терпляче
І беруть початок з нього свій, –
такими словами розпочали першокласники своє свято.
Школа плекає розум нації. Давні і добрі традиції шанобливого ставлення до освіти живуть на Україні. 14 грудня, особливий день – день Наума. У давні часи навчання в школі починалося взимку. Це була найзручніша пора, коли сільські діти мали змогу здобувати освіту. Батьки відводили до школи дітей саме в цей день, бо “Пророк Наум наведе на ум”.
Наум – покровитель розуму, знань і доброчинства. А тому селяни були переконані: якщо на це свято розпочати навчання, то дитина успішно засвоїть знання, набереться розуму.
Саме 14 грудня 2016 року в актовій залі Володарськ-Волинської гімназії відбулося подвійне свято: посвята в першокласники і посвята в гімназисти учнів 5 класу. >>>
9 грудня в актовій залі Хорошівської гімназії зібралися поважні гості – батьки та рідні учнів. Із нагоди Дня Збройних сил України вшановували татусів і дідусів. Споконвіку батько в сім’ї вважався господарем. На нього покладалися обов’язки піклуватися про родину, годувати її та захищати. Тато – людина із сильним характером, міцними руками, який усе може зробити: вміє лагодити і візок, і саночки, і машину. Батьків приклад у сім’ї мав велике значення. Діти, особливо хлопці, намагалися наслідувати його, бути такими ж працьовитими.
Учні 2-Б класу (класний керівник Наталія Вікторівна Антимонюк) підготували родинне свято «Ви - наша гордість, татусі й дідусі!» з піснями, танцями, жартівлими сценками та віршованими рядками про тат та дідусів. Окрім творчих виступів, охочі батьки та дідусі учнів класу мали змогу взяти участь у різноманітних веселих конкурсах, підготовлених учителем. Нагородою батькам за перемогу в конкурсах були радісні посмішки дітей та подарунки, зроблені учнями власноруч. Хвилюючим моментом заходу стала відеопрезентація, де учні розповідали, за що люблять свого тата.
Згодом не менш цікавий і веселий захід підготували учні 6-Б класу (класний керівник Людмила Вікторівна Антонюк). Театралізоване музично-розважальне свято не давало сумувати глядачам. П’ять найактивніших татусів узяли участь у конкурсній прогамі, що відбувалась упродовж свята. Веселі, рухливі, інтелектуальні завдання, в яких брали участь конкурсанти, довели, що всі батьки найкращі. Найактивнішими вболівальниками цього вечора були діти батьків-конкурсантів. Учні 6-Б класу подарували підготовлені власноруч подарунки своїм батькам та дідусям. Глядачі, що були присутні в залі, отримали багато позитивних емоцій від виступів юних артистів.
До Дня Збройних сил України у 4-Б класі пройшли змагання «Курс молодого бійця». Команди хлопчиків «Десантники» та «Танкісти» випробовували себе у швидкості і вправності. Цікаво і весело пройшли конкурси «Підйом», «Сніданок», «Бойові навчання», «Обід», «Лист», «Відбій». Дівчатка-однокласниці були ведучими, виконували художні номери між конкурсами та підтримували хлопців. З рахунком «14:7» перемогли «Десантники». Багато зусиль до проведення свята доклали класний керівник Зайченко Тетяна Віталіївна та вихователь групи продовженого дня Литвинчук Леся Ярославівна. Фото