Четвер, 25.04.2024, 14:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Хорошівський ліцей №1 Житомирської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кафедра природничих дисциплін

    

Навчання та виховання складають єдиний педагогічний процес, який забезпечує формування всебічно розвинутої особистості учня. Педагогічні задачі вирішуються успішно лише при органічному сполученні навчально – виховної роботи на уроці з цілеспрямованим впливом на учня позакласної роботи. Тому позакласна робота – це важлива складова частина роботи  методичного об’єднання вчителів хімії, біології та географії.

     Розвивати здібності дітей, виявляти обдарованих учнів, стимулювати їх творче самовдосконалення, творчу активність, дати їм ґрунтовні, міцні знання, озброїти їх практичним розумінням основ наук, підвищити їх інтерес до хімії, біології та географії, допомогти у виборі професії - це завдання, які дає можливість реалізувати позакласна робота.

Позакласна робота сприяє появі та зміцненню пізнавального  інтересу, завдяки якому учні позитивно ставляться до навчального процесу, до дій вчителя, до завдання, які він виконує.

     В позакласній роботі  велика увага приділяється міжпредметним зв’язкам, це  дуже  важливо для профорієнтації учнів і розуміння хімії, біології та географії в  житті людини.

Кожен учитель методичного об’єднання  застосовує у своїй діяльності різноманітні форми роботи – це олімпіади, конкурси – захисти наукових робіт, проектів, інтелектуальні конкурси, які формують компетентну особистість. Такі конкурси спонукають учнівську молодь до практичної наукової діяльності, заохочують здібних дітей до самостійних занять.

          Учні займаються і опановують улюблену справу, де хто пов’язує її з майбутньою професією, особливо це стосується робіт учнів у гімназійній філії «Еврика» Житомирського територіального відділення науково- дослідницьких робіт МАН. Робота філії  спрямована на пошук та орієнтацію обдарованих дітей.   Вчителі методичного об’єднання разом з учнями написали та захистили  13 наукових робіт.

         Не менш ефективною формою роботи з обдарованими дітьми  є клубна робота.    Проблема екології довкілля вже декілька років стоїть в центрі уваги нашого гімназійного клубу «Довкілля», де керівником є вчитель біології Антонюк Л.В.. Стратегічною метою клубу є формування високодуховної еліти суспільства – особистостей, які будують своє життя  на основі гуманістичних духовних цінностей, пробуджувати совість людей і показувати приклади роботи зі збереження життя на планеті, активізація природоохоронної роботи, пропаганда екологічних знань та формування екологічної культури. В екологічному клубі « Довкілля », в роботі якого беруть участь більшість учнів Володарськ – Волинської гімназії, кожна дитина може самореалізуватися, вибравши справу до душі. Екологічний клуб   складається з дослідницького, організаційного, туристично – краєзнавчого, інформаційного  відділів.

          Цікаво і змістовно проводить агітаційну роботу  в клубі агітбригада

 « Сигнал». Своїми виступами вона розповідає про екологічне становище селища та заохочує молоде покоління до природоохоронної роботи.

Члени екологічного клубу є активними учасниками Всеукраїнських конкурсів з екології, де займають призові місця.

     Найпершим завданням позакласної роботи  є створення таких умов, за яких дитина змогла б реалізувати хоча б мінімум своїх здібностей. Учитель повинен допомогти учню знайти себе, навчити вести діалог, творчо спілкуватися, слухати, навчити вмінню працювати незалежно від інших.

 

 

Основні етапи критичного мислення

 

Участь в гімназійній філії «Еврика» МАН України

 

Робота з обдарованими дітьми

.

Вхід на сайт
ВОЦОЯО
Освіта в Україні
Ми у facebook
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz