Субота, 27.04.2024, 06:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Хорошівський ліцей №1 Житомирської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шевчук В.М.

Шевчук Валентина Михайлівна

Заступник директора з виховної роботи

Викладач української мови та літератури,       німецької мови, зарубіжної літератури

Вища к/к, “старший вчитель”

 

 

 

 

 

Шевчук Валентина Михайлівна працює над темою «Упровадження проєктної технології з використанням елементів розвитку критичного мислення на уроках української мови та літератури».

Курсову підготовку та атестацію пройшла в 2019 році. Брала участь у розробці навчального проєкту на тему: «Розвиток творчих здібностей учнів 5-6 класів на уроках української літератури з використаннями мультимедійних технологій».

Учитель бере участь у засіданні педагогічної ради Хорошівського ліцею, ділиться досвідом роботи на такі теми: «Запровадження технологій розвитку критичного мислення в діяльності учнівського самоврядування», «Аспекти формування критичного мислення в навчально-виховному процесі гімназії», «Про результативність виховної роботи Хорошівської гімназії за 2016-2017 н. р.», «Виховання інтересу до колективної творчої діяльності, формування лідерських та організаторських якостей у старшокласників шляхом використання технології розвитку критичного мислення».

Шевчук В. М. веде активну науково-дослідницьку діяльність на базі філії «Еврика» Житомирського територіального відділення МАН України. Під її керівництвом написано 5 науково-дослідницьких  робіт: «Іншомовна лексика як стилістичний засіб у поетичних текстах Ліни Костенко» (автор Панченко Ірина), «Стилістичне використання іншомовної лексики в поетичному мовленні Сергія Сіваченка» (автор Зіник Анна), «Їдишизми та гебраїзми як маркери міжкультурної комунікації в новелі «Апокаліпсис» Марії Матіос» (автор Котюк Вероніка), «Експресивно забарвлена лексика в поетичній збірці «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської» (автор Семеній Маргарита), «Іншомован лексика у збірці Сергія Сіваченка «Еволюція на граніті» (автор Скоркіна Катерина). З названим вище науково-дослідницьким проектом Котюк Вероніка стала переможцем Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» імені І. Б. Медвинського, який проводив у  Києві Український центр вивчення історії Голокосту (секція літературних творчих робіт та кіно). Науковий керівник має переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт: Зіник Анна здобула диплом І ступеня, Котюк Вероніка диплом ІІІ ступеня, Семеній Маргарита – диплом ІІІ ступеня.

Тези науково-дослідницьких робіт були опубліковані в збірниках:  «Через МАН до вершини науки: Збірник тез науково-дослідницьких робіт учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Житомирського територіального відділення Малої академії наук України» за 2017, 2018, 2019, 2020 роки.

Такі статті Шевчук В. М. надруковано в інформаційно-педагогічних  бюлетенях «Уроки Голокосту»: «Відгук про освітній семінар-школу з історії Голокосту на теренах України та викладання цієї тематики в школах України», «Люди, події, дати», «Марто, дозволь потиснути твою руку!» (Трохи роздумів про книгу «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти»).

Валентина Михайлівна ділиться досвідом роботи з педагогами України, вона має 15 сертифікатів за розміщення доробок на сайті «NaUrok»: «Присвяти. Топоніміка. Псевдоніми. Українська література. ЗНО», «Неповні речення. Українська мова», «Тропи», «Уживання у-в, й-і. Українська мова», «Біографія Т. Г. Шевченка», «Види комічного», «Однорідні члени речення», «Завдання з редагування словосполучень для учнів 8-11 класів», «Розділи мовознавства», «Список творів української літератури на ЗНО», «Сполучуваність числівника й іменника», «Фонетика», «Структура власного висловлення з української мови до ЗНО», «Еміграційна література», «Рід іменників».

Шевчук В. М. організувала та провела такі мовно-літературні заходи: «Пісня душі Анатолія Пантуса» (презентація книги поезій «Україна – воля і життя»), «Триєдина світочами (До 50-річчя створення Житомирської організації Національної спілки письменників України)», щорічні зустрічі з місцевим поетом Сергієм Сіваченком.

Учитель систематично проводить спільні історико-літературні заходи з працівниками Хорошівської центральної бібліотеки та Хорошівської бібліотеки для дітей, місцевим краєзнавцем Ігорем Анатолієвичем Цвірою, редакцією газети «Прапор».

Валентина Михайлівна − позаштатний кореспондент районної газети «Прапор». За період з вересня 2015 по січень 2019 року написала 48 статей та заміток, серед яких «Свято поезії Анатолія Пантуса у Володарськ-Волинській гімназії», «Чудесні барви рідного слова», «Крокуючи сходинками науки», «Хорошівська гімназистка – переможець Всеукраїнського конкурсу», «Розмовляймо українською правильно!» тощо.

Інформацію про освітню діяльність Хорошівського ліцею №1 систематично висвітлює на сторінках газети «Інформпост», у  соцмережі Фейсбук.

Шевчук В. М. взяла участь у виставці  «Сучасна освіта Володарщини – 2017» у номінації «Формування патріотичної особистості як першооснови виховної  та позашкільної роботи» на тему: «Втілення основних ідей військово-патріотичного виховання в навчально-виховній роботі Хорошівської гімназії Житомирської області», одержала диплом ІІІ ступеня. Брала участь у виставці перспективного педагогічного досвіду «Сучасна освіта Хорошівщини – 2019» у номінації словник («Тлумачний словник їдишизмів та гебраїзмів, уживаних у новелі «Апокаліпсис» Марії Матіос») і визнана переможцем, а також нагороджена Грамотою відділу освіти Хорошівської селищної ради; була співатором практикуму «Відкрий надзвичайний світ мови» для виставки «Сучасна освіта Хорошівщини-2020».

Шевчук В. М. − слухач обласного семінару-тренінгу «Сучасні підходи до формування характеру у дітей» за програмою Лінди Ландгрет «Виховання характеру у дітей» (м. Житомир), магістральної (не)конференції для активних педагогів mini-EdCampNizhyn (м. Ніжин),  ХІ та ХІІ щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам´ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» до Міжнародного дня пам´яті жертв Голокосту в Goethe-Institut м. Києва, серпневого форуму «Освіта Дніпропетровщини 30: вектори якості та успіху» (м. Дініпро, 2021), Першого регіонального освітнього форуму «Профільна освіта – траєкторія успіху» (м.Житомир, 2021)

Шевчук В. М. була членом журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу з української мови імені Петра Яцика (листопад 2018 року).

Учитель співпрацює з Українським центром вивчення історії Голокосту, Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», Житомирським державним університетом імені І. Франка. Шевчук В. М. − учасниця науково-практичної учнівсько-студентської конференції на базі історичного факультету Житомирського державного університету імені І. Франка у квітні 2017 року, науково-практичної конференції «Запорізькі єврейські читання − 2017» ТКУМА, Освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Очакові (липень 2017 року) та в Житомирі (липень 2018 року), які проводив Український центр вивчення історії Голокосту (Київ), Міжнародної школи з викладання та вивчення історії Голокосту при Меморіальному комплексі Яд Вашем (Єрусалим, Ізраїль) у листопаді 2017 року.

Учні Валентини Михайлівни – учасники ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, які мають 3 перемоги. Дипломом ІІ ступеня нагороджена Литвинчук Ніка, дипломом ІІІ ступеня − Яхимович Петро, дипломом ІІ ступеня − Омельчук Діана.

Учитель має такі нагороди: Сертифікат за участь у регіональній (не)конференції для активних педагогів mini-EdCampNizhyn за темою «Вчительство у реаліях нової української школи: професійне перезавантаження», Сертифікат Міжнародної школи вивчення історії Голокосту Яд Вашем (Ізраїль), Сертифікат Українського центру вивчення історії Голокосту, Сертифікат Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження») «за участь у науково-практичної конференції «Запорізькі єврейські читання-2017»; Подяка Житомирського державного університету імені Івана Франка «за підготовку учнів до Чотирнадцятої науково-практичної краєзнавчої учнівсько-студентсько-учнівської конференції «Наш рідний край: історія і сьогодення», Подяка Українського центру вивчення історії Голокосту «за наукове керівництво та підготовку конкурсанта на ХVІІ Всеукраїнському конкурсі учнівських творчих робіт «Історія та уроки Голокосту», Грамоти Хорошівської селищної ради «за сумлінну творчу працю, високий рівень професійної майстерності, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління» (2017, 2018 рр.), Грамота № Г2-74003 освітнього проекту «На Урок» «за участь у формуванні освітнього простору бібліотеки авторських розробок для вчителів «На Урок».

 

 

 

Вхід на сайт
ВОЦОЯО
Освіта в Україні
Ми у facebook
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz