Цьогоріч хорошівські гімназисти знову долучилися до благодійної акції «Серце до серця». Вони збирали гроші для дітей з вадами зору. Кількасот гривень від наших гімназистів підуть на добру справу. Зростаймо співчутливими!
Одним із пріорітетних напрямків виховної роботи Хорошівської гімназії є формуванння активного, свідомого громадянина-патріота, орієнтованого на високі духовні цінності. Найповніше ці ознаки втілено в учнівському самоврядуванні.
Учнівська співдружність «ТЕМП» Хорошівської гімназії активно діє протягом декількох років. Наші гімназисти входять до складу обласної ради старшокласників і беруть участь у її засіданнях, творчих та волонтерських проектах.
Так, 5 квітня 2017 року на базі Палацу дітей та молоді м. Новограда-Волинського виїзне засідання ради обласної старшокласників пройшло у формі Молодіжного КВЕСТу – 2017 «Мова єднання».
У ньому взяли участі представники Хорошівської гімназії: голова учнівської співдружності «ТЕМП» Герасимчук Анна, прем’єр-міністр Щербина Владислав, голова парламенту Павицький Олексій, члени парламенту Мороз Яна та Шарненков Віктор.
Молодіжний КВЕСТ був розділений на шість станцій. І станція «З Кобзарем у серці» була біля пам´ятник Т.Г. Шевченку, на якій Анна Герасимчук читала рядки із славнозвісного «Заповіту». Територія навколо пам´ятного знаку на вшанування жертв Чорнобильської катастрофи стала ІІ станцією – «Дзвони Чорнобиля». Гімназисти садили деревця в рамках акції «Дерево життя» та взяли участь у музичному флеш-мобі «Дзвони Чорнобиля». Біля ІІІ станції «Пам´ять серця» − знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів − виступив голова Новоград-Волинської спілки ветеранів-афганців Ю.М. Шевчук. Навколо пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні базувалася ІV станція «Сила нескорених». Учні, тримаючи свічки, дали обітницю пам´яті загиблим патріотам України. На Vстанції «Крок до успішності» ми спостерігали за виступом студентів ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище», які подарували багато радісних емоцій та позитиву. У рамках акції «Я обираю здоров’я» волонтери пригощали усіх трав´яним чаєм, вимірювали тиск, давали поради щодо здорового способу життя.
Остання, VI станція була проведена біля пам’ятника Дочці Прометея − Лесі Українці. Наші учні взяли участь у танцювальному флеш-мобі «Мова єднання».
Захід приніс нові знайомства, позитивні емоції, показав нам практичне втілення різних форм роботи учнівського самоврядування.
Дякуємо Мисечко Лесі Петрівні та старшокласникам Новограда-Волинського за цікавий і змістовний Молодіжний КВЕСТ, Хорошівській районній раді − за допомогу в наданні транспорту для поїздки. Фото
5 квітня агітбригада Хорошівської гімназії «Сигнал» взяла участь у районному етапі фестивалю Дружин юних пожежників. Гімназисти виступили достойно, артистично і талановито. Гімназисти розповіли у театральній постановці розповіли присутнім про чотири складові безпечного життя. Виступ команди посів ІІ місцеФото
З метою дослідження хроніки цілеспрямованого винищення єврейського народу в Горошках, збереження історичної пам’яті, у січні 2017 року під керівництвом учителя історії Хорошівської гімназії Ковальчук Олени Миколаївни було знято документальний фільм «Горошківський голокост (1941-1943)».
Український інститут вивчення голокосту «Ткума» , Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Запорізький національний університет запросили представників Хорошівської гімназії на науково-практичну конференцію «Запорізькі єврейські читання−2017», яка проходила у Запоріжжі 30-31 березня.
Робота конференції розпочалася із пленарного засідання. Вітальні слова на відкритті заходу пролунали з вуст директора Інституту «Ткума» та Музею Голокосту д-раІгоря Щупака, завідувача кафедри новітньої історії України ЗНУ проф. Федора Турченка,проф. Володимира Орлянського.
Далі конференція продовжила роботу у форматі секцій: «Історія та історична пам'ять» та «Філософія і філологія».
На історичній секції розглядалися різноманітні сюжети, пов’язані з історією євреїв в Україні та світі у XVIII–XXI ст. Ми познайомилися з працями докторів історичних наук, професорів, викладачів історії із Запоріжжя, Львова, Дніпра, Києва, Рівного, Одеси. Приємно було поспілкуватися з нашими земляками − учителем історії Тетерівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та студентами ЖДІ ім. Франка. Розмова є кандидатом історичних наук, автором підручників з історії України і дуже цікавою людиною Ігорем Щупаком запам´яталася надовго. У подарунок для бібліотек Хорошева ми отримали видання його наукових досліджень з автографом.
На філософо-філологічній секції було розглянуто широке коло питань, пов’язане з образами євреїв в художніх творах та творчістю єврейських літераторів.
31 березня ми взяли участь у всеукраїнській методичній сесії для вчителів історії, у роботі круглого столу «Використання мультимедійних технологій при вивченні історії Другої світової війни та Голокосту». На ній д-рІгор Щупакі керівник освітніх програм Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»Ірина Піскарьовапоспілкувалися з вчителями-істориками щодо сучасних підходів викладання зазначеної проблематики: телемосту, віртуальних екскурсій, музейних уроків.
Ми представили доповіді на теми: «Історична пам’ять як основа патріотичного виховання Хорошівської гімназії Житомирської області» та «Документальний фільм «Горошківський Голокост». Зокрема, повідомили, що протягом листопада 2016 року – січня 2017 року 7 учениці 11-А класу Хорошівської гімназії працювали на стрічкою «Горошківський голокост». До складу знімальної команди ввійшли Поліщук Аліна, Зіник Анна, Нечипоренко Христина, Кругляк Ірина, Ващенко Алла, Каменчук Анастасія та Мороз Яна. Учениці звернулися за допомогою до місцевих краєзнаців − Олександра Голяченка та Ігоря Цвіри, працювали з довідковою літературою у ЦРБ для дорослих, узяли інтерв´ю у свідка тих подій – Ольги Семенівни Ткачук, провели зйомку в парку ім. М.Кутузова, на єврейському кладовищі. Фільм демонструвався на уроках історії, під час години скорботи «Голокост – лихо століття». Він став складовою циклу документальних фільмів «Трагічні сторінки Хорошівщини», знятих під керівництвом Ковальчук Олени Миколаївни.
Після заключного пленарного засідання відбулася екскурсія до Національного заповідника «Хортиця».
Конференція пройшла на високому організаторському рівні. Поїздка принесла багато яскравих вражень та надихнула на подальшу роботу на основі історичного матеріалу.
Запоріжжя запам´яталося також урочистим богослужінням у Свято-Покровському кафедральному соборі, де зберігається частиця мощей праведного Петра Калнишевського – останнього кошового Запорізької Січі. А гостинна атмосфера готелю «Театральний» та цікаве дозвілля зробило наше перебування у цьому місті зручним та цікавим. Фото
Уже втретє у спортивній залі Хорошівської гімназії зібрав юних спортсменів району Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя-2017», присвячений олімпійському руху та історії розвитку Олімпійських ігор. Змагання складалося з трьох етапів: презентації команди, спортивної вікторини та комбінованої естафети.
23 березня на це спортивне свято прибуло команди з шести навчальних закладів: Хорошівського НВК, Рижанської гімназії, Краївщинського НВК, Грушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Краївщинського НВК, Зубринської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Хорошівської гімназії. До складу суддівської колегії увійшли методисти відділу освіти Хорошівської селищної ради Семеній Тетяна Леонідівна та Кос Катерина Павлівна, директор спортивної школи Козаченко Наталія Валентинівна, учитель фізичної культури Хорошівської гімназії Дзюбенко Юрій Дмитрович. Ведучими свята були десятикласники Герасимчук Анна та Горшкальов Павло.
Усі учасники спортивних змагань виступали гідно та оригінально. Усе ж І місце посіла команда «Чемпіон» Хорошівської гімназії. До її складу ввійшли Кулібаба Даніїл, Панченко Анна, Проховська Юлія, Хропонюк Анастасія (6-А клас); Голяченко Денис, Іващенко Мар´яна, Іщук Михайло, Кондратюк Максим, Корзун Олександр, Кузьменко Іван, Михайленко-Мошковська Моніка, Сорока Каріна (6-Б клас).
До виступу наших юних спортсменів готувалися заздалегідь цілою командою педагогів. Високу якість знань зі спортивної вікторини та швидкість в естафеті забезпечив тренер команди Сахненко Борис Володимирович. Над дизайном емблеми команди працювали Котвицька Світлана Олександрівна та майстер виробничого навчання з Житомира Пеньківська Тетяна Олександрівна. Необхідні атрибути для спортивного танцю виготовляли педагоги Ткаченко Лілія Петрівна, Дем’янчук Ігор Миколайович, Ігнатенко Надія Михайлівна та Ковтонюк Олена Сергіївна. Якісне музичне оформлення забезпечив Шишкін Олег Ігорович. Особливу подяку за допомогу в презентації команди висловлюємо Муській Наталії Миколаївні.
Вітаємо з упевненою перемогою її учасників і тренерів. Бажаємо нашим юним спортсменам досягти олімпійських вершин!ФотоВідео
20 березня для старшокласників було проведено бесіду «Туберкульоз: причини і наслідки». Учитель біології Антонюк Людмила Вікторівна запросила до гімназії спеціаліста з цієї хвороби.
16 березня відбувся районних огляд-конкурс екологічних агітбригад на тему «Грунти як середовище існування».
Учителі біології та екології Антонюк Людмила Вікторівна та учитель музичного мистецтва Шишкін Олег Ігорович підготувала виступ з танцями, піснями, речівками та цікавими інсценівками. Учні виявили найкращі артистичні здібності. До складу агітбригади ввійшли такі гімназисти:
Шаренков Віктор, Павицький Олексій (10-А), Голяченко Вікторія (7-Б), Анна Герасимчук (10-Б), Зіник Анна, Мороз Яна (11-А).
Виступ Хорошівської гімназії посів ІІ місце. Вітаємо!!! Фото
15 березня учениця 8-Б класу Голяченко Вікторія взяла участь у Обласному конкурсі читців творів Т.Шевченка. Цей виступ ознаменував співпрацю Хорошівської гімназії та ЦРБ для дорослих. Вікторія представила літературно-музичну композицію за поемами Т. Шевченка «Русалка», «Лілея» та «Катерина». Під час поїздки ученицю супроводжувала бібліотекар Мельниченко Катерина Фото
У рамках Шевченківських днів на базі Хорошівської гімназії пройшов цикл заходів.
Так, бібліотекар гімназії Федорчук М.В., класовод 3-Б класу Мельник Р.А., учитель музичного мистецтва Шишкін О.І. та заступник директора з навчально-виховної роботи Мельник В.В. організували й провели свято «Уклін Кобзарю», під час якого школярі читали вірші Т. Шевченка та виконували пісні «Зацвіла в долині», «Тече вода», «На високій дуже кручі».
10 березня у конкурсі на кращого читця поезій Т.Шевченка, який підготувала учитель української мови та літератури Грицькевич Н.І. взяли участь 23 учні 5-9 класів. Переможцями стали тріо з учениць 8-А класу Семеній Маргарити, Сівінської Марини та Чуян Анастасії (худ. Керівник Сівінська І.В.) та Вікторія Голяченко (8-Б клас), які 15 березня представляли наш район на обласному конкурсі читців поезій Т.Шевченка.
Під керівництвом учителя української мови та літератури Турчин І.В. у фойє та на другому поверсі гімназії були розміщені тематичні стіннівки. Фото
Свято жінок. До свята весни було підготовано поетичні вітання, музичні подарунки, ліричні сценки. Особливим стала театральна замальовка «Діалог дитини з Богом» у виконанні учениць 4-Б класу. Розсмішили усіх вихованці театральної студії «Феєрія» (керівник Ірина Сівінська) Чайківський Ілля з учнем-початківцем, розігравши гуморески Павла Глазового. Ведучими були джентльмени 10-х та 4-х класів. Приємно вразила презентація про роботу педагогів прекрасної статі. А перед святом біля входу до актової зали хлопчики вітали усіх жінок «вісімками» у техніці квілінг, які виготовили представники гімназійного парламенту під творчим керівництвом педагога-організатора Ковтонюк Олени Сергіївни. Укінці свята Гімназійна Рада джентльменів від імені шкільного народу виражаючи його суверенну волю, опираючись на багатовікові традиції джентльменства на теренах Хорошівської гімназії, дбаючи про забезпечення прав і свобод джентльменів, піклуючись про леді, усвідомлюючи відповідальність перед ними, прийняла Основний Закон джентльменів. Зокрема, Стаття 2 цього закону проголошувала: «Краса є основним багатством леді, що перебуває під особливою охороною загальношкільної Ради джентльменів».