Дівчатка розповіли присутнім про Запорізьку і Задунайську Січ, пояснили значення слова «козак». Більшість знає, що це слово тюркського походження і означає «вільна людина». А ще існують такі версії. Одні вважають, що слово «козак» походить від слова «коза». Адже козаки були спритні, як кози, одягалися в козячі кожухи, говорили гучним голосом. Інші переконані, що слово «козак» пішло від слова «коса». Відомо, що люди, які йшли в бій з татарами, були озброєні косами та серпами.
Отамани (учні 10-А класу Павицький Олексій та Шарненково Віктор) розпочали змагання представленням двох куренів козаків: «Гетьман» і «Запорожці».
Маленькі козачата змагалася в конкурсах: біг у чоботах великого розміру, збирання картоплі для кулішу, їзда на «конях», переправа через «річку», перенесення вареників. Найбільше радості і посмішок викликали естафети зі стрибків у мішку та перетягування канату. Козацька рада у складі батьків – Кучер Наталії Миколаївни, Яковенко Наталії Павлівна та Корзуна Олега Олександровича – уважно стежила за ходом змагань та оцінювала їх учасників.
Свято пройшло веселій родинній атмосфері. Дівчатка підтримували своїх козаків бурхливими оплесками. Вони розважали присутніх гуморесками. Старшокласники Павицький Олексій, Шарненков Віктор, Зіник Анна, Яковенко Валерія та Нечипоренко Христина привітали усіх піснею.
З рахунком 5:3 переміг курінь «Гетьман». Наприкінці дівчатка і хлопчики обмінялися подарунками і зробили фото на згадку, а отамани дали настанову маленьким гімназистам:
Не забувай Шевченка спів
І горду славу козаків,
Не забувай, що ти – дитина
Землі, що зветься – Україна!
Валентина Шевчук
Фото
|