Неділя, 02.02.2025, 13:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Хорошівський ліцей №1 Житомирської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Хорошівські гімназисти − екопарламентарії в Києві

Далі відбувся круглий стіл «Екологічна робота осередків ВДС ДЕП та юннатських секцій охорони природи». До складу парламенту від Житомирської області ввійшов Олексій Павицький. Представники кожного куточка України презентували власну роботу у сфері екології. Олексій Павицький та Вікторія Голяченко виступили з презентацією про природоохоронну діяльність учнівського колективу Хорошівської гімназії, яку підготувала вчитель біології та екології Людмила Вікторівна Антонюк.

Наші парламентарі, зокрема, повідомили, що у гімназії створено власну концепцію безперервної екологічної освіти й виховання, основним завданням якої стало формування екологічного мислення, екологічної культури та розширення світогляду дітей. Екологічна освіта учнів здійснюється в різних напрямках: на уроках, під час екскурсій, занятті екологічному гуртку «Юний еколог», у процесі суспільно-корисної праці, різних масових заходах. Далі Олексій та Вікторія запросили присутніх прогулятися сходинками екодіяльності.

Сходинка І «Просвітницька діяльність»: хорошівські гімназисти є учасниками та переможцями Всеукраїнського конкурсу екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», екологічних агітбригад. Сходинка ІІ «Взаємодія»: гімназія співпрацює з громадськими та природоохоронними організаціями, громадською організацією «Самоцвіти», Всеукраїнським екологічним волонтерським рухом «Зробимо Україну Чистою Разом!» («Let's Do It, Ukraine!»), з Хорошівською громадою. Сходинка ІІІ «Природоохоронна діяльність»: учні беруть участь в таких екологічних акціях: “Посади дерево”, “Чисті вулиці – чисте селище”, «Ми за чисту планету», «Чистий берег», “Збережемо первоцвіти”, «Молодь за здоровий спосіб життя». Сходинка VІ «Навчально-просвітницька діяльність» здійснюється шляхом участі у Всеукраїнських акціях: «Годівничка», «День юного натураліста», «Зустріч птахів», Всеукраїнському конкурсі «Зоогалерея», екокраєзнавчих екскурсіях. На завершення учні розповіли, що в гімназії традиційно проводяться природоохоронні та екологічні свята: День довкілля України, Міжнародний день птахів, Всесвітній день здоров’я, День пам'яті Чорнобиля. Головним координатором та ініціатором екодіяльності в гімназії є вчитель Людмила Вікторівна Антонюк.

Перший день роботу збору юних екопарламентарів закінчився прогулянкою до визначних місць столиці: Софіївського собору, Михайлівського золотоверхого монастиря, сяючого Майдану Незалежності.

Другий день перебування в таборі був також насичений подіями. Екскурсія до Національного музею історії України нагадала про основні події величі Русі, здобутки Козаччини, індустріалізацію УРСР та шлях країни до незалежності. Нас глибоко вразила експозиція, присвячена Революції Гідності, на яких виставлені речі Героїв Небесної Сотні та солдатів АТО.

Цікаво, що серед експонатів музею Олексій та Владислав знайшли й часточку нашої малої Батьківщини – уламок топазу з родовища смт. Володарськ-Волинського – і, звичайно, сфотографувалися біля нього. У цьому ж залі юна хорошівська піаністка Вікторія Кригерт сіла за фортепіано − і всі присутні мали можливість споглядали виставку рідкісних видань Євангеліє під чарівні звуки ноктюрну Р. Лісової «Тому, кого кохає душа моя». Друга половина дня запам’яталася майстер-класом «Частинка дитячого тепла – захисникам держави!»: юні екопарламентарі власноруч виготовляли подарунки для воїнів АТО, а також плели маскувальну сітку. Змістовно наповненим був і круглий стіл для керівників делегацій, під час якого викладачі біології та екології з різних куточків України ділилися досвідом та методикою покращення роботи дитячого екопарламенту. Того вечора Київ приємно вразив неповторною атмосферою, прогулянкою Маріїнським парком, Мостом закоханих та столичною новинкою – святковою програмою «співаючих» фонтанів на Майдані Незалежності (своєрідний аналог вінницьких «рошенівських» водограїв, але по-особливому прекрасних).

Наступного дня учні взяли участь у еколого-патріотичній грі «Паросток», у написанні звернення до Президента України, до Міністерства екології та природних ресурсів України, до Міністерства освіти і науки України, до громадських організацій, у яких означили сучасні екологічні проблеми країни та запропонували шляхи їх вирішення. Вечір запам’ятався відвідуванням Київського національного театру оперети, де ми із захоплення спостерігали високу майстерність гри акторів оперети «За двома зайцями».

15 червня відбулося урочисте закриття збору лідерів ВДС «ДЕП». Представники делегацій з Одеси та Волині, Донецька та Чернівців, Черкас та Київ влаштували справжній концерт. Ми вкотре переконалися: в Україні багато талановитої молоді. Житомирська делегація представила на розсуд глядачі пісню «Ми за мир» у виконання Вікторії Голяченко та ліричний ноктюрн у виконанні Вікторії Кригерт. Всі лідери отримали грамоти «За високу громадянську позицію та досягнення у сфері екологічного парламентаризму».

Змістовна програма, цікаві заходи, зручні номери, приємна атмосфера та красива територія НЕНЦу зробило наше перебування в ньому зручним і цікавим. Адресуємо слова вдячності директора НЕНЦу Володимиру Валентиновичу Вербицькому, заступнику директора Тетяні Анатоліївні Вербицькій, методистам Олені Валеріївні Івасюнько та Анні Олегівні Нестюк за професіоналізм та людяність. Окремо хочемо подякувати працівникам Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради: завідуючій організаційно-масовим відділом Тамарі Іванівні Кочук-Ященко та заступнику директора з навчально-виховної роботи Анатолію Олександровичу Адамовичу за допомогу в організації поїздки. Фото

Категорія: Виховна робота гімназії | Додав: гімназія (03.10.2017)
Переглядів: 349 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
ВОЦОЯО
Освіта в Україні
Ми у facebook
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz