Неділя, 02.02.2025, 12:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Хорошівський ліцей №1 Житомирської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Це потрібно живим…

В історії Другої світової війни партизанський підпільний рух займає займає величезне місце. Це була добровільна і жорстока боротьба народів за свободу і незалежність. Рух опору нацистам, пізніше партизанський рух існував в меншій чи меншій мірі в Польщі в 1940 році, а пізніше він спалахнув в Югославії, Франції, Північній Італії. Найбільшої сили і масштабу він досяг в 1941-1944 роках в Україні, Білорусії та Росії. Гучний резонанс серед населення окупованих німцями територій мали рейди партизанських загонів С. Ковпака, А. Мельника, О. Сабурова, М. Наумова, О. Федорова. До речі, ковпаківці в 1943 році були в нашому краї, зокрема, на кар´єрі в с. Писарівці та Краївщині. Житомирщина, переважна частина якої вкрита лісами, у 1943 році стала справжнім партизанським краєм: тут налічувалось близько 36 тисяч чоловік, які діяли в партизанських з´єднаннях, загонах і диверсійних групах.

За мужність і героїзм в боротьбі з нацистськими окупантами звання Героя СРСР отримали 95 партизанів України, а Сидір Ковпак і Олексій Федоров удостоєні цього звання двічі.

Золотими літерами в історії вписано ім´я Сидора Артемовича Ковпака – командира відомого партизанського загону. За час війни ковпаківці знищили 18 тисяч німецьких солдатів, розгромили 56 гарнізонів, зруйнували біля 100 мостів, 40 нафтових веж. 963 партизани з´єднання Ковпака були нагороджені орденами і медалями.

Присутніх на заході вразила розповідь про юну підпільницю з Малина Ніну Сосніну. 18-річна Ніна очолила Малинське підпілля. Разом з сім´єю (батько, мати, брат) стали активними борцями, вели агітацію серед словацьких та угорських частин, які дислокувалися в Малині, здійснили напад на залізничну станцію, передавали зброю партизанам, друкували і розповсюджували листівки, зривали набір молоді до Туреччини. У 1943 році Ніна потрапили в оточення, була спалена живцем, уціліла лише її коса. Опоетизований монолог юної патріотки розгортається у «Баладі про дівочу косу» Валентина Грабовського.

Учитель історії Ковальчук О. М. розповіла зауважила, що в Україні рух Опору поділявся на дві течії: радянську та націоналістичну. Організація українських націоналістів розглядала війну між Німеччиною та СРСР як можливість відновлення незалежності Української держави. Комуністичний та націоналістичний партизанський і підпільні рухи наблизили час перемоги.

Бібліотекар Шевчук Л.Д. провела бібліографічний огляд літератури.

Під час заходу звучали пісні «Ах туманы мои, растуманы» у новій обробці та виконанні Віталія Козловського, «Йшли селом партизани» у виконанні хору Вищої духовної тернопільської семінарії, транслювалися фрагменти з фільму «Залізна сотня» Олеся Янчука.

У кінці години партизанської слави присутні пам´янули хвилиною мовчаннях усіх захисників рідної землі. Знаючи історію, цінуючи подвиги наших дідів та прадідів, з надією крокуємо у мирне майбутнє.

Валентина Шевчук

Категорія: Виховна робота гімназії | Додав: гімназія (26.01.2018)
Переглядів: 339 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
ВОЦОЯО
Освіта в Україні
Ми у facebook
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz