Субота, 04.05.2024, 23:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Хорошівський ліцей №1 Житомирської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

У категорії матеріалів: 175
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 17 18 »


До вшанування пам’яті нашої великої землячки Лесі Українки вчитель української мови та літератури Куцик Валентина Анатоліївна та учні 6-А класу провели літературно-музичну композицію. Анна Голяченко грала ролі маленької Лесі. Наприкінці свята гімназисти переглянули відеофільм про Лесю Українку. Медіатекар Марія Володимирівна зробила огляд літератури. Фото

Виховна робота гімназії | Переглядів: 321 | Додав: гімназія | Дата: 14.11.2018 | Коментарі (0)

У жовтні на шпальтах районної газети «Прапор» було розміщено оголошення про допомогу у зборі коштів на проведення складної операції тяжко пораненому у липні 2017 року воїну АТО Сергію Васильовичу Білоусу (4- а рота 95-ї аеромобільної бригади, позивний Гранд). Учні, їх батьки та педагоги включилися у роботу по збору коштів для лікування солдата. Було проведено засідання парламенту, зроблено оголошення та встановлено скриньку для пожертв. Загалом 27 жовтня 2017 року було зібрано близько 2750 грн. Сергію, одужуй!

Виховна робота гімназії | Переглядів: 317 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

В останні дні січня учні 5-Б класу стали учасниками уроку-вшанування пам´яті Героїв Небесної Сотні. Лунали вірші, сумно горіли свічі. Участь у заході взяли працівники Хорошівської бібліотеки для дітей та юнацтва.

Виховна робота гімназії | Переглядів: 288 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.11.2017 №1494 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році» та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді Житомирщини, для участі у ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів філії «Еврика» Житомирського територіального відділення МАН України, направлено переможців І етапу названого конкурсу: Семеній Маргариту, Чайковського Іллю, Павицького Олексія, Котюк Олександру, Ткача Сергія. 15-16 лютого 2018 року учениця 10-А класу Котюк Вероніка стала також призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів філії «Еврика» Житомирського територіального відділення МАН України та отримала диплом ІІІ ступеня у відділені «Мовознавства» з науково-дослідницьким проектом «Їдишизми та гебраїзми як маркери міжкультурної комунікації в новелі «Апокаліпсис» Марії Матіос» (науковий керівник – учитель української мови та літератури Валентина Шевчук).

Виховна робота гімназії | Переглядів: 268 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

Захворіла п´ятикласниця Зубринської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мартинюк Яна Михайлівна. Учні, їх батьки та педагоги включилися у роботу по збору коштів для лікування дівчинки. Було проведено засідання парламенту, зроблено оголошення та встановлено скриньку для пожертв. Станом на 2 лютого 2017 р. зібрано 6 033 грн. на лікування учениці 5-ого класу Зубринської ЗОШ Яни Мартинюк Ще 2 500 грн. надала благодійна організація. Дякуємо усім небайдужим! Разом ми сила! Яночко, одужуй!

Виховна робота гімназії | Переглядів: 301 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

31 січня в актовій залі Хорошівської гімназії відбулася презентація книги випускника гімназії Сергія Сіваченка «Еволюція на граніті», яку він писав упродовж трьох років Захід підготувала та провела керівник театральної студії «Феєрія» Ірина Сівінська.Ця подія стала справжнім літературним святом. Вона зібрала шанувальників поетичного слова: учнів, педагогів, бібліотекарів. Захід розпочався відео презентацією «Біографія поета», далі глядачі мали змогу насолодитися пластичними композиціями за віршами Сергія Сіваченка: «Дебют дебютного дебюту», «Матуся щастя вишиває», «Чотирикутний гамірний квартал», «За кроком крок», «До Богородиці піду на посиденьки». Далі інтерв´ю у винуватця свята узяла дев´ятикласниця Семеній Маргарита. Глядачі мали змогу поспілкуватися з поетом та наживо послухати вірші в авторському виконанні. На святі був присутній і художник Павло Гусєв, який створив ілюстрації до збірки «Еволюція на граніті». З привітальним словом виступили учителі Тетяна Степанівна Кос та Анна Пилипівна Микитенко.

Коротка біографія Сергія Сіваченка.

8 жовтня 1984 року у Хорошеві в сім’ї Алли та Миколи Сіваченків народився син Сергій. З наймолодших років він був рухливою та ерудованою дитиною. Ловив знання нальоту і, наприклад, вже в першому класі знав прапори більшості країн світу та їхні столиці. У цей же час малий Сергійко починав перші спроби римування, які тішили дорослих під час різних домашніх свят. А вже у 4-му класі в місцевій газеті «Прапор» з’являються перші поетичні спроби юного таланта. Фото

 

Виховна робота гімназії | Переглядів: 321 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

Колись історія назве наш час народженням людини

В останні дні січня учні 10-А класу стали учасниками уроку героїзму «Колись історія назве наш час народженням людини», присвяченої пам’яті Героям Крут та Героям Небесної Сотні 2014 року.

Ведучі Дмитро Мельник та Олександра Войтенко розповіли присутнім про події тих років:

«У 99-річницю їх трагічної загибелі вшановуємо бійців київського Студентського Куреня, що в кількості 300 чоловік полягли у нерівнім бою під Крутами з 6000 війська Совєтської Росії 29 січня 1918. 30 знайдених пізніше тіл полеглих поховано 19 березня 1918 року на Аскольдовій Могилі над Дніпром у Києві.

Відлуння героїчних подій під Крутами далекого січня 1918 року відгукнулося в серцях українців в листопадові дні 2013 року, майже через 95 літ: непідписання угоди з асоціацією, жорстоке побиття студентів, Майдан, залитий кров’ю, барикади, Революція Гідності…

Фатальними і найбільш драматичними стали події в Києві 18-20 лютого 2014 року, у ході яких загинула сотня протестувальників. Їх нарекли Небесною Сотнею. Серед них – чотири сини житомирської землі: Сергій Кемський, Олександр Балюк, Яків Зайко, наш хорошівчанин Віктор Прохорчук.

Небесною Сотнею не закінчились біль і страждання України. Путінська Росія, не бажаючи бачити нашу державу єдиною, вільною, європейською, розв’язала проти України війну, яка триває вже понад 3 з половиною роки. Семеро уродженців нашого району поклали свої голови за рідну землю. Це Пилип Слободенюк з Хорошева, Олексій Богуш та Сергій Фролов з Іршанська, Микола Кучер з Будо-Рижан, Сергій Порозінський з Небіжа, Максим Перелиця з Давидівки».

Сумно звучала пісні «Мальви» та «Плине кача по Тисині». Хвилиною мовчання згадали присутні Героїв Небесної Сотні та загиблих героїв АТО.

Поезії читали Іщук Анна, Котюк Вероніка, Павленко Дмитро, Сварчевський Вадим, Павлюк Володимир, Цимбалюк Анастасія.

Година пам’яті закінчилася рядками:

Тож вірмо в Україну, друзі,

У її щасливе майбуття!

Назвуть народженням людини

Наш час і наше все життя! Фото

Виховна робота гімназії | Переглядів: 289 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

Круглий стіл «Українське суспільство і пам´ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» до Міжнародного дня пам´яті жертв Голокосту

 

27 січня, як представник Хорошівської гімназії, я стала учасницею ХІ щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам´ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» до Міжнародного дня пам´яті жертв Голокосту, який пройшов у Goethe-Institut (Київ). Під час заходу обговорювалися проблеми та перспективи вивчення історії Голокосту в сучасній Україні, нові інструменти освітніх практик, меморіалізація Бабиного Яру. Пан Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, відкрив захід. З привітальним словом до присутніх звернулися державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський, представники Німеччини та Ізраїлю. Далі круглий стіл працював у форматі трьох сесій. Цікавими і змістовними були виступи Андрія Усача зі Львова «Поведінка місцевого неєврейського населення в умовах Голокосту (на прикладі спогадів Мікаеля Гауптмана «Забуті могили»)», Анни Ленчовської з Києва «Освітні розробки на базі платформи Iwitness». На запрошення Goethe-Institut у заході взяв участь Томас Муггенталер, журналіст Баварського радіо і ТБ (Мюнхен, Німеччина). Він презентував документальні фільми про концтабір Флоссенбюрг. Проблеми і перспективи меморіалізації Бабиного Яру розглянули науковці В´ячеслав Ліхачов та Віталій Нахманович. Це був день плідної співпраці, непростих роздумів і нових знайомств. Щиро дякую УЦВІГу за високий рівень організації заходу. Така праця є важливим внеском у розбудову гуманного та толерантного суспільства. Фото

Валентина Шевчук, заступник директора з виховної роботи Хорошівської гімназії.

Виховна робота гімназії | Переглядів: 298 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

ШОА: суспільство і пам´ять

Тема Голокосту, непроста для психологічного сприйняття, є вкрай важливою для протистояння проявам ксенофобії та агресії. Розумне та осмислене викладання історії Катастрофи єврейського народу має потужний виховний потенціал.

З такою метою до Міжнародного дня жертв Голокосту в Хорошівській гімназії 25 січня для старшокласників було проведено виховну годину-реквієм «Голокост – лихо століття». Ведучі − учні 10-Б класу. Вони розповіли про виникнення антисемітизму, охарактеризували расову політику гітлерівської Німеччини. Під час заходу розглядалося питання антиєврейського геноциду і в Україні, який мав особливо жорстоку форму. «Горошківський Голокост» став однією з трагічних сторінкою в історії нашого району. Близько 350 чоловік було розстріляно, в т.ч. 159 євреїв з Горошок, Рижан, Лісок, Малих Горошок, Федорівки, Кам’яного Броду, Писарівки, Коротищ, Кропивні. Були знищені цілі родини: Чаків, Ферцерів, Кронштейнів, Лимонників, Вайтблатів, Грузманів, Найвельтів, Вулахів, Розенблатів, Рабіновичів, шестеро дітей-євреїв та вихователька з дитячого будинку с. Кропивня…

Під час заходу звучали поезії Муси Джаліля «Варварство» та Є. Євтушенка «Бабий Яр». Про одного з Праведників світу учні дізналися, переглянувши уривок з кінофільму С. Спілберга «Список Шиндлера». Закінчилася година пам´яті хвилиною мовчання.

27 січня, як представник Хорошівської гімназії, я стала учасницею ХІ щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам´ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» до Міжнародного дня пам´яті жертв Голокосту, який пройшов у Goethe-Institut (Київ). Під час заходу обговорювалися проблеми та перспективи вивчення історії Голокосту в сучасній Україні, нові інструменти освітніх практик, меморіалізація Бабиного Яру. Пан Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, відкрив захід. З привітальним словом до присутніх звернулися державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський, представники Німеччини та Ізраїлю. Далі круглий стіл працював у форматі трьох сесій. Цікавими і змістовними були виступи Андрія Усача зі Львова «Поведінка місцевого неєврейського населення в умовах Голокосту (на прикладі спогадів Мікаеля Гауптмана «Забуті могили»)», Анни Ленчовської з Києва «Освітні розробки на базі платформи Iwitness». На запрошення Goethe-Institut у заході взяв участь Томас Муггенталер, журналіст Баварського радіо і ТБ (Мюнхен, Німеччина). Він презентував документальні фільми про концтабір Флоссенбюрг. Проблеми і перспективи меморіалізації Бабиного Яру розглянули науковці В´ячеслав Ліхачов та Віталій Нахманович. Це був день плідної співпраці, непростих роздумів і нових знайомств. Щиро дякую УЦВІГу за високий рівень організації заходу. Така праця є важливим внеском у розбудову гуманного та толерантного суспільства. Фото

Валентина Шевчук, заступник директора з виховної роботи Хорошівської гімназії.

Виховна робота гімназії | Переглядів: 286 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)

24 січня одинадцятикласники Хорошівської гімназії та Хорошівського НВК відвідали столицю України. Вони були запрошені на день відкртих дверей у Національний університет культури і мистецтв імені Михайла Поплавського. Їх супроводжували викладачі Таран Людмила Володимирівна та Дмитренко Наталія В´ячеславівна. У холі учнів зустріли студенти закладу Ольга та Тетяна. День виявився дуже насиченим. Учнів провели аудиторіями університету, зіркові викладачі провели з ними майстер-класи, познайомили з факультетами, зірковими випускниками, почастували смачними стравами студентської їдальні. Цікавим було знайомство з Володимиром Наконечним, викидачем кафедри міжнародних відносин КНУКіМ. Дуже веселою та приємною стала зустріч зі співаючим ректором – Михайлом Поплавським, який подарував нам книги «Як стати лідером» та диски. Фото

Виховна робота гімназії | Переглядів: 307 | Додав: гімназія | Дата: 13.11.2018 | Коментарі (0)


Вхід на сайт
ВОЦОЯО
Освіта в Україні
Ми у facebook
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz